كانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامين اجتماعي شهرستان شمیرانات » دسته‌بندی نشده
 
 
 


كانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامين اجتماعي شهرستان شميرانات

اخبار

نشست دبیر اجرایی جامعه اسلامی کارگران استان

تهران احمدی پنجکی با معاونت وزیرتعاون کار

و رفاه اجتماعی آقای مهندس شاه کرمی در

روز سه شنبه مورخ ۹۹/۱/۱۹

احمدی پنجکی دبیر اجرایی جامعه اسلامی کارگران استان تهران گفت: در این نشست پیرامون مشخص شدن دستمزد کارگران و همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی صحبت و فردا شب شورای عالی کار تشکیل جلسه و وضعیت دستمزد کارگران را در سال ۹۹ مشخص خواهد کرد. احمدی پنجکی گفت همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز مقرر گردید هر چه سریعتر تصمیم گیری و اجرایی گردد. در این نشست که پیرامون افزایش دستمزد سال ۹۹ کارگران وهمسان سازی حقوق بازنشستگان و بدهی دولت به تأمین اجتماعی و بحران های پیش رو در مورد تأمین اجتماعی و فروش شرکتهای شستا و توجه به مشکلات موجود تبادل نظر شد که معاونت وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی آقای مهندس شاه کرمی ضمن خیر مقدم قول مساعد دادند که وضعیت دستمزد کارگران فردا شب با تشکیل جلسه شورای عالی کار مشخص خواهد شد. ایشان همچنین قول مساعد دادند نشست ها و پیگیری ها در مورد مسائل مختلف به صورت کارشناسی در آینده برگزار گردد. وی در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان بیان کرد نظر وزیر کار و مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی مثبت است و قرار شد همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی و عملیاتی گردد. ایشان در مورد بحران های واحدهای صنعتی و کارگاه های مختلف به علت بیماری کرونا و رکود این واحدها صحبت و از نمایندگان کارگران و جامعه اسلامی کارگران خواست در این زمینه کارفرمایان و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را یاری کنند تا کسب و کار رونق و امنیت شغلی کارگران تضمین گردد.[ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : سه شنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
اخبار

نوبخت قول دادید عمل کنید 

دبیر اجرایی جامعه اسلامی کارگران استان تهران و دبیر کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان تهران پرویز احمدی پنجکی درمورد بی توجهی و کم کاری رئیس سازمان برنامه و بودجه آقای نوبخت گفت اگر همه را ببخشم شما را نمی توانیم ببخشیم، شما عضو اصلی هیئت امناء سازمان تامین اجتماعی هستید دولت برای اینکه بر سازمان تامین اجتماعی تسلط پیدا کند شورایعالی تامین اجتماعی و هیئت نظارت بر عملکرد سازمان تامین اجتماعی را تغییر داده تا شرکاء اصلی سازمان یعنی کارگران و کارفرمایان که سهامدار اصلی آن هستند نتواند در مسائل اساسی و کلان سازمان تامین اجتماعی نقش موثری داشته باشند، احمدی پنجکی گفت آقای نوبخت جایگاه نمایندگان کارگران و کارفرمایان  را در هیئت امناء سازمان اشغال کردید شما به عنوان عضو  اصلی هیئت امناء سازمان تامین اجتماعی اگر از وضعیت بد سازمان خبر ندارید  که وای بر شما، اگر خبر دارید که حتماً دارید شما  به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه و عضو هیئت امناء باید کمک می کردید بخشی از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی که در لایحه بودجه سال ۹۸ به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود به سازمان پرداخت می کردید تا همسان سازی   حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اجراء می شد. پس کوتاهی کردید این که بگوید موضوع بازنشستگان و کارگران به شما ربطی ندارد و دیگران باید تصمیم گیری کنند قابل قبول نیست، اقدام کنید تا سیل عظیمی از کارگران و بازنشستگان شما را دچار مشکل نکند و حتماً اگر مشکل حل نشود به عنوان عضو اصلی هیئت امناء سازمان تامین اجتماعی باید پاسخگو باشید، نگذارید در جلوی سازمان تامین اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه بر علیه شما تجمع کنیم. 

همچنین نباید پیگیریهای ما به سبب بی توجهی سازمان برنامه و بودجه باعث شود همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از سوی مسئولین تامین اجتماعی اجرا نگردد، مدیری که مصاحبه می کند و میگوید طرح ما آماده است بودجه بدهند اجرا کنیم بودجه از آسمان نمی آید بودجه را باید می رفتید و می گرفتید اگر نگرفتید بهانه تراشی شمارا قبول نداریم، شما از مدیران ارشد سازمان بودید و رئیس سازمان برنامه و بودجه عضو اصلی هیئت امناء شما بود پس کمک کنید تا همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرا گردد هیچگونه بهانه تراشی قابل قبول نیست، اجرای همسان سازی سریع سریع سریع

نوبخت اعلام کرد بخشی از بدهی دولت به تامین اجتماعی را با واگذاری اموال و سهام به تامین اجتماعی برای اجرای همسان سازی پرداخت می کنیم ما سپاسگذاریم، قول می دهید عمل کنید.[ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : یکشنبه, ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
اخبار

ما کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین

اجتماعی را به چالش نکشید

ما کارگران و بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی را به چالش نکشید هفته کارگر نزدیک است خواهان افزایش دستمزد سال ۹۹ کارگران و بازنشستگان و اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هستیم. دبیر اجرایی جامعه اسلامی کارگران استان تهران پرویز احمدی پنجکی شدیداً از عملکرد وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و اعضای شورایعالی کارانتقاد کرد. وی گفت باید تمامی تشکل های شاغل و بازنشستگان تأمین اجتماعی از نمایندگان کارگران در شورایعالی کار حمایت و پشتیبانی کنند. اینکه برای اولین بار در طول فعالیت شورایعالی کار در پایان سال ۹۸ افزایش دستمزد کارگران به نتیجه نرسیده جای شک و ابهام است!

پنجکی گفت جلسات شورایعالی کار دقیقه نود پایان سال برای تحت فشار قرار دادن نمایندگان کارگران پیرامون افزایش دستمزد هر آنچه آنها گفتند نمایندگان کارگران قبول کنند که نشد و بی نتیجه ماند. نمایندگان شریف کارگران قبول نکردند و امضا نکردند و تصمیم گیری افزایش دستمزد ۹۹ به ماه فروردین موکول گردید. متأسفانه میلیونها کارگر و بازنشستگان پیرامون افزایش سال جدید بلاتکلیف هستند ولی از طرف دیگر صحبت از افزایش ۷۲٫۵ درصد حقوق ماهانه کارمندان دولت می باشد. دولتمردان و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، کارگران و بازنشستگان را به هیچ قلمداد کرده اند. اوضاع نابسامان در شروع سال ۹۹ برای کارگران و بازنشستگان و بیماری کرونا هر روز خانواده های زیادی را درگیر کرده و تصمیم گیری افزایش دستمزد در ماه فروردین ۹۹ مشخص نیست، چه خواهد شد و نمایندگان کارفرمایان در شورایعالی کار با کمال تعجب تعیین دستمزد را به شرایط بعد از بحران کرونا موکول کردند که نگرانی های کارگران و بازنشستگان را دو چندان و پر التهاب کرده و ناگواری های روحی کرونا هم مزید بر علت شد نگرانی های ما بازنشستگان از بیماری کرونا از یک سو و قادر به تامین حتی نیمی از هزینه های زندگی را بازنشستگان ندارند و از طرف دیگر مصاحبه های پی در پی مسئولین و تشکل های مختلف برای اجرای همسان سازی حقوق با توجه به وعده های مکرر عملی نگردید.

پنجکی می گوید بارها به مسئولین و کانونعالی کشور تذکر دادیم که سازمان حال خوشی ندارد فکر چاره ای بکنیم آنقدر کوتاهی کردند که بیماری کرونا وارد میدان شد انگار کارگران و بازنشستگان در این مملکت زندگی نمی کنند. سازمان را تاراج کرده اند اموال و دارایی های ما را برده اند دولت حقوق خودش و کارمندانش را از بودجه عمومی افزایش ۷۲٫۵ درصد در نظر گرفته چون تصمیم گیران کشور در دولت هر چقدر حقوق بیشتر شود ذینفع هستند.

پنجکی گفت ما بازنشستگان و کارگران برای افزایش آنها حسادت نمی کنیم پس برای کارگران و بازنشستگان چی؟ هر ساله وقتی بحث افزایش دستمزد کارگران مطرح می شود بحث افزایش دستمزد کارگران مطرح می شود بحث تحریم کشور و بحران واحدهای صنعتی و بیماری کرونا و هزاران بلا و درد بیان می شود تا حقوق کارگران و بازنشستگان باید با جدیت و قدرت و اقتدار و بدون ترس از جایگاه قانونی خود راه کارها را پیدا کنند و از منافع و حقوق کارگران با تمام توان دفاع کنند. ما نیز وظیفه داریم از نمایندگان واقعی و دلسوز خودمان در تشکلات دفاع کنیم. بنابراین از نمایندگان کارگران در شورایعالی کار در دفاع از حق و حقوق کارگران که شجاعت بخرج دادند و صورت جلسه را امضا نکردند پشتیبانی و حمایت می کنیم.

احمدی پنجکی می گوید نمایندگان کارگران در شورایعالی کار برای افزایش حقوق ۹۹ دفاع کنند و تسلیم نداریم ها نشوند!!  به مسئولین مخصوصاً وزیر کار و رفاه اجتماعی و دولتمردان متذکر می شویم این بی توجهی ها را تحمل نخواهیم کرد. کوتاهی و اهانت به شریف ترین و صادق ترین و زحمتکس ترین قشر جامعه یعنی کارگران و بازنشستگان دیگر قابل تحمل نیست.

پنجکی گفت شدیداً از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گله و انتقاد داریم که چرا در دولت مانند وزرای دیگر از وضعیت بد معیشت کارگران و بازنشستگان و بحران سازمان تأمین اجتماعی دفاع و صحبت نمی کند و واقعیت ها را به دولت گزارش نمی دهد. این کوتاهی قابل بخشش نیست و بیماری کرونا هم وضعیت را روز به روز برای این قشر ضعیف سخت تر می کند.

احمدی پنجکی می گوید اگر پول و بودجه نیست برای همه نباشد و اگر هست برای همه باشد نمایندگان بی حال و برخی کانون های کم کار و فرصت طلب اگر توان دفاع از کارگران و بازنشستگان را ندارند استعفا بدهند تا دیگران که توان دارند تکلیف را مشخص کنند. با چند تا نامه نوشتن که مشکلات حل نمی شود. سکوت ما تشکل ها و کم کاری ما خیانت به جمعیت عظیمی از جامعه کارگری و بازنشستگان می باشد. خیلی از دوستان که هر روز با وزیر چای و نوشابه میل می کنند و کرنش می کنند و با دولت بستنی!!! بدانند دارند به کارگران و بازنشستگان خیانت می کنند و نشست های پی در پی با مسئولین و وزیر کار و مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی دارند ولی نتیجه ای از آن نشست ها و جلسات برای کارگران و بازنشستگان حاصل نمی گردد.

احمدی پنجکی می گوید آقایان یا شما را به حساب نمی آورند و دندان شمرده اند و یا از جایگاه ضعف استفاده می کنند باید با تمام توان و قدرت از کارگران و بازنشستگان دفاع کنیم تا حساب کار دستشان بیاید. قدرت شما و ما، کارگران و بازنشستگان هستند شما حرکت کنید ما پشتیبانی و حمایت می کنیم تا متوجه شوند و نمایندگان قانونی تشکلات را کوچک ندانند. دیگر کم کاری ها و کم توجهی ها را نخواهیم پذیرفت و دیگر فریب حرف های قشنگ را نمی خوریم بلکه کارگران و بازنشستگان عمل می خواهند و نتیجه کارهایمان را می خواهند. کوتاهی ها قابل پذیرش نیست مسئولیت این بی توجهی ها به عهده کسانی خواهد بود که کم کاری کردند و کارگران و بازنشستگان را به مسخره گرفته اند. بدهی انبوه دولت به تأمین اجتماعی، همه جا از بودجه عمومی خرج می شود ولی برای کارگران و بازنشستگان حرام است. در لایحه بودجه ۹۸ پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی پیش بینی شده بود که تا پایان سال فقط ۵ هزار میلیارد تومان از این بدهی پرداخت شد و مابقی  هیچ. این ها همه را صحبت و مذاکره کردید و نامه دادید و نشست های مختلف برگزار کردید!! چرا ما را حساب نمی کنند ایراد کار در کجاست؟ ایراد کار از ما می باشد نه دیگران. شیوع آسیب های کرونا به وضعیت کسب و کار و واحدهای صنعتی باعث شد مجدداً دولت بار مالی برای سازمان تأمین اجتماعی ایجاد کند. تأخیر در پرداخت حق بیمه کارفرمایان به علت رکود کسب و کار و بحران مالی جدید برای سازمان تأمین اجتماعی بر دوش سازمان گذاشته شده.

پنجکی گفت دولت کلاً کارگران و بازنشستگان را فراموش کرده انگار وجود نداریم آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با تشکل های کشوری و لشگری جلسه تشکیل می دهد و مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای متناسب سازی آنها اختصاص می دهد ولی کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی را مادر دیگری زاییده، متأسفانه به علت کم کاری مدیران تأمین اجتماعی و وزیر کار و تشکل های کارگری حتی حاضر نیستند بدهی خودشان را به سازمان پرداخت کنند چه برسد فکری به حال حقوق ما باشند. دولت ۲۵۰ هزار میلیار تومان بدهکار هست تأمین اجتماعی و افراد تحت پوشش  این سازمان به علت بیماری کرونا بیشترین آسیب های اقتصادی را بر اثر این بیماری دارد تحمل می کند. همانطور که دولت محترم بخش درمان و بیمارستان های تأمین اجتماعی را برای بیماری کرونا اختصاص می دهد مانند کارمندان دولت نمی تواند مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار جداگانه برای همسان سازی بازنشستگان اختصاص دهد؟

پنجکی دبیر اجرایی جامعه اسلامی کارگران و دبیر کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران از تمامی تشکل های کارگری و بازنشستگی می خواهد مصرانه پی گیر از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بخواهیم سریعاً به تعهداتشان در قبال کارگران و بازنشستگان عمل کنند و باید تحت فشار قرار بگیرند و مطالبه گری کنیم. و همچنین از نمایندگان کارگران در شورایعالی کار درخواست دارد سریعاً دنبال تشکیل جلسه شورایعالی کار باشند و تأخیر اصلاً جایز نیست و برای تعیین دستمزد سال ۹۹ بر اساس سبد معیشت و تورم واقعی و واقعیت های موجود تصمیم گیری نمایند. با تمام توان از شما نمایندگان دولت و کارفرمایان در شورایعالی کار حمایت می کنیم و از نمایندگان دولت و کارفرمایان در شورایعالی کار می خواهیم واقع بین باشند و همه مشکلات کشور را به دوش کارگران نگذارند. فشار بر کارگران و بازنشستگان از جهت معیشت بسیار سنگین و وحشتناک است. از نمایندگان تشکلات می خواهیم با اتحاد و انسجام برای احقاق حقوق کارگران  بازنشستگان تأمین اجتماعی به جدیت پی گیر باشند.

  [ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : پنجشنبه, ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
تبریک

حلول خجسته بهاران و فرخنده نوروز، روز رویش مجدد طبیعت و استشمام عطر ماندن و بقاء را خدمت یکایک شما عزیزان تبریک عرض نموده و زیباترین و نیکوترین ایام و فرجام را برای شما آرزومندم. سالی که گذشت توانستیم با انسجام و همراهی شما سروران گرامی گام­ های مؤثری در جهت تحقق خواسته های صنفی امان ثبت نماییم. امید است در سال جدید با عزمی راسخ و اتکا به خداوند متعال بتوانیم با پیگیری هر چه سریعتر اجرای همسان سازی حقوق­ ها وضعیت معیشتی بازنشستگان را از بحران و چالش موجود که شرایط بسیار سختی برای قــشر بازنشــستگان حادث نموده است برطرف نماییم. همــچنین از شما اعضای محترم کانـون که در ایام­ ها و مناسبت­ ها در همایشات و جلســـات متعدد با حضور پر شــورتان ما را یاری نموده اید تشــکر و قدردانی می نمایم. در خاتمه از شما عزیزان صمیمانه و مصرانه درخواست می نمایم به جهت جلوگیری از انتشار و قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا که در ایام پایانی سال بسیاری از خانواده های عزیزانمان را در سوگ فرو برده و کمک به پرسنل و پزشکان دلسوز و کادر درمانی کشور که روزهای بسیار زیادی را در شرایط بسیار سخت به دور از خانواده هایشان همواره مشغول مداوای بیماران بوده و می باشند دست یاری و اتحاد به یکدیگر دهیم و بتوانیم در بهار پیش رو با گذراندن این بحران به سلامتی و تندرستی بار دیگر شما خوبان و عزیزان را در خانه امان که مزین به نام زیبای کانون بازنشستگان می باشد در صحت و سلامت کامل ملاقات نماییم. 

         و من الله التوفیق 

       دبیر کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامیـــن اجتمــاعی استان تهران

                               رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران

                                       تامین اجتماعی شهرستان شمیرانات 

                                              پرویز احمدی پنجکی

                                                                                                                                        

                                                                                                 [ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : پنجشنبه, ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
اطلاعیه

کانون درتعطیلات عید نوروز از ۹۸/۱۲/۲۴ لغایت ۹۹/۱/۱۵ تعطیل

می باشد. شروع به کار مجدد کانون ۹۹/۱/۱۶ می باشد.[ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : سه شنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
اخبار
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : یکشنبه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
اخبار

اطلاعیه بیمه تکمیلی

جهت ثبت نام و انصراف بیمه تکمیلی قرارداد ۹۹-۹۸ فقط تا آخر بهمن ماه فرصت می باشد بعد از این تاریخ ثبت نام و انصراف به هیچ عنوان پذیرفته نمی شود ضمناً افرادی که در بهمن ماه ثبت نام خود را انجام میدهند ۴ ماه یکجا ( آذر ، دی ، بهمن و اسفند ) از حقوق آنها کسر خواهد شد.[ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : دوشنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۸
اخبار

همایش جامعه اسلامی کارگران و کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی شهرستان شمیرانات در سالن همایش صدرا در شیخ بهائی جنوبی مورخه ۹۸/۱۱/۵ با حضور پرشور بازنشستگان برگزار گردید .

مراسم با رونمایی از جاما کارت و سخنرانی آقای دکتر کرمی دبیر کل جامعه اسلامی کارگران کشور  در جهت مسائل کارگری و فعالیت جامعه اسلامی کارگران آغاز گردید  همچنین آقای عباسی دبیر اجرایی جامعه اسلامی کارگران شهر تهران توضیحاتی  پیرامون ماده ۴۱  قانون کار بازگو نمودند .

سپس پرویز احمدی پنجکی دبیر جامعه اسلامی کارگران استان تهران و رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی شهرستان شمیرانات  و دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران پیرامون مشکلات معیشتی و صنفی بازنشستگان به سخنرانی پرداخت. احمدی گفت بازنشستگان عزیزترین کسان ما در کانون ها می باشند و ما که به عنوان نمایندگان منتخب آنان می باشیم در جهت حفظ و رعایت شان و کرامت والای این عزیزان باید نهایت  دقت را داشته باشیم  همچنین باید با جدیت  و سعی و تلاش  مضاعف  در جهت رفع مشکلات معیشتی و صنفی این عزیزان در سال آینده مصرانه تر  پی گیر خواسته هایمان باشیم . همان گونه که رقم تورم افزایش صعودی دارد  و اثرات و تبعات آن در وضعیت معیشتی قشر بازنشستگان بسیار اثرات نامطلوب گذاشته  است در موازات  این  تورم  و اثرات سوء آن باید تلاش هایمان را در جهت اجرا و احقاق خواسته های صنفی  بیشتر نمائیم  و اولین گام ها پی گیری همان درخواست اجرای همسان سازی  و تغییر ساختار می باشد که بارها و بارها متذکر شده ام.

احمدی پنجکی گفت وضعیت معیشتی بازنشستگان بسیار نامطلوب می باشد نمایندگان ما در مجلس قبلی هیچ کمکی به رفع مشکلات بازنشستگان  که ضعیف ترین قشر جامعه می باشند نکرده اند و همین باعث دلزدگی شدید بازنشستگان شده است اینک که زمان انتخابات  آتی مجلس می باشد باید بسیار محتاطانه عمل نماییم که بتوانیم نمایندگانی انتخاب و به مجلس روانه نماییم که درک واقعی از تورم حاکم بر جامعه و وضعیت معیشتی قشر بازنشستگان داشته باشند .نمایندگانی که منش و تفکراتشان کمک به رفع گرفتاریهای  بازنشستگان می باشند .افرادی که هدفشان کمک به این قشر هست برای ما اصلح ترین گزینه می باشد متاسفانه در نوبت های قبلی مجلس نمایندگان با رای همین بازنشستگان  وارد مجلس شدند اما با واژه بسیار زیبای بازنشستگان نا آشنا بودند و نتوانستند وضعیت بازنشسشتگان را از بحران کنونی خارج نمایند  و با عملکرد ضعیفشان همچنان بازنشستگان درگیر وضعیت نابسامان معیشتی کنونی می باشند

پنجکی در پایان ضمن تاکید در انتخاب گزینه های اصلح و دلسوز برای مجلس پیرامون مزایا و تسهیلات جاما کارت توضیحاتی را بیان نمود.[ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : یکشنبه, ۶ بهمن ۱۳۹۸
اخبار

نامه ی سرگشاده کانون شمیرانات برای افزایش  

مستمری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی 

وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی

برادر ارجمند جناب آقای دکتر شریعتمداری

سلام علیکم    

احتراماً ضمن آرزوی توفیق صحت و سلامتی برای حضرتعالی به استحضار میرساند با توجه به نزدیک شدن به پایان سال ۹۸ و بررسی سبد معیشت و افزایش حقوق کارگران در شورای عالی کار و اعلام خط فقر در کلان شهرها مخصوصاً استان تهران که خط فقر را حدوداً ۷میلیون تومان مطرح می کنند با توجه به تورم حاکم بر جامعه و افزایش نرخ نوسانات ارزی در سال ۹۷ باعث افزایش چشمگیری در مورد مایحتاج روزمره اقشار ضعیف جامعه مخصوصاً بازنشستگان و مستمری بگیران را در برداشته است. افزایش ۵۰درصد تا ۲۰۰درصد بر بعضی از کالاها و همچنان افزایش نرخ بنزین در سال ۹۸ به شدت به این تورم افزوده شده است. تبعات ناشی از تورم موجود اثرات نامطلوبی بر وضعیت این قشر آسیب پذیر گذاشته و آنان را به شدت دچار آسیب دیدگی نموده است. بیمه پردازی که سی سال به سازمان خود بیمه پردازی نموده و اینک در سنین کهنسالی نیاز به حمایت سازمان بیمه گر خود به جهت دریافتی مستمری و نیز خدمات درمانی مناسب دارد اینک به شدت دچار آسیب اجتماعی گردیده است. همچنین بازنشسته ای که در زمان اشتغال و بیمه پردازی خود و همسرش بوده اند اینک به علت زیاد شدن نفرات نوه و نتیجه در جمع خانواده اش نیاز به حمایت بیشتر حقوق و خدمات درمانی از سازمان تامین اجتماعی که سالیان جوانی اش با زحمات و تلاش خود در آن ذخیره چنین سالهایی را نموده است دارند. دریافتی ۹۰ درصد بازنشستگان و بیمه شدگان از سازمان تامین اجتماعی زیر خط فقر می باشد و بسیار محسوس است که زندگی در چنین وضعیتی با تورم شدید حاکم بر جامعه چه اثرات سوء و مخربی بر بنیان خانواده این قشر که دیگر زمان تجدید و تمدید برایشان باقی نمانده میگذارند.  اکثریت بازنشستگان حداقل بگیر می باشند کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهرستان شمیرانات خواستار افزایش پایه بر اساس تورم واقعی موجود و طبق ماده ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی می باشیم فشار به بازنشستگان و مستمری بگیران بسیار بالاست سفره بازنشستگان تهی شده است.

با توجه به افزایش ارز و سوخت بنزین می بایست مجدداً در سال ۹۸ مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی مورد بازنگری قرار میگرفت تا جبران شود این عین تعریفی است که بر اساس ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی به آن اشاره شده است. کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهرستان شمیرانات بعنوان نمایندگان قانونی معتقد هستیم مهمترین موضوع کنونی کاهش قدرت خرید و ضعف معیشت برای بازنشستگان است که باید تدبیر اساسی برای این قشر صورت گیرد و بر اساس ماده ۹۶ در مورد افزایش مستمری بازنشستگان به جهت نبود نماینده کانون عالی کشور در هیئت امناء ضربه سنگینی را تحمل می کنیم که بایدوضعیت نماینده بازنشستگان در هیئت امناء مشخص شود. جناب شریعتمداری وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی یکی از خواسته های اساسی و قانونی بازنشستگان که اجرای همسان سازی حقوق است چندین سال فقط وعده وعید داده میشود و توهین پشت توهین، تحقیر پشت تحقیر به بازنشستگان، کانونهای بازنشستگان دیگر سکوت را جایز نمی دانند متاسفانه در بودجه سال ۹۹ دولت هیچ رقمی برای همسازن سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در نظر گرفته نشده است و فعلاً همانطوری که عرض کردیم در حد وعده وعیدها می باشد. با توجه به اینکه همسان سازی حقوق باید در سال دوم برنامه توسعه سال۹۷ اجرایی و عملیاتی میگردید و در برنامه توسعه به اجرایی شدن آن تاکید گردید متاسفانه به بهانه ندادن بودجه و بدهی دولت به تامین اجتماعی که متاسفانه آن هم در برنامه توسعه ششم که سالیانه طبق برنامه ۱۰ درصد بدهی خود را دولت به سازمان پرداخت کند نکرده است و در بودجه ۹۸ که قرار بود ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی خود را بدهد را هم پرداخت نکرده است. به نظر ما نمایندگان  بازنشستگان این مشکل وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی است اینکه بودجه ندارند و نمیدهند و در بودجه سال ۹۹ نیز برای قشرهای دیگر بودجه در نظر گرفته اند اما برای سازمان تامین اجتماعی خیر، این وظیفه ما نیست پیگیری کنیم این وظیفه مدیران ارشد تامین اجتماعی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بعنوان نماینده دولت می باشد دیگر نداریم و ندادن و بودجه نیست مورد قبول ما بعنوان نمایندگان بازنشستگان نخواهد بود. امسال باید افزایش مستمری ما بر اساس تورم واقعی و حداقل خط فقر به بازنشستگان و کارگران پرداخت گردد. افزایش مستمری ها در سال ۹۸ برای سال ۹۹ مقدار ۱۵% برای کارمندان دولت در بودجه با توجه به نرخ تورم بسیار ناعادلانه و ناچیز می باشد و در سالهای گذشته نیز افزایش بر مبنای تورم واقعی صورت نگرفته است.

 بدهی بسیار کلان دولت به سازمان تامین اجتماعی در اصل بدهی دولت به بیمه شدگان و اقشار بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی می باشد و این بدهی جزء مطالبات بیمه پردازان شاکی از سازمان تامین اجتماعی می باشد و پرداخت چنین بدهی کلانی توسط دولت می تواند کمک زیادی به بهبود وضعیت معیشتی این قشر نمود و از شدت فشار موجود که حاصل تورم شدید در جامعه هست بکاهد. میزان بدهی حدوداً ۲۵۰ هزار میلیاردی و انباشته شده دولت است بعنوان نمایندگان قانونی بازنشستگان و مستمری بگیران خواستار افزایش واقعی مستمری برای بازنشستگان برای سال ۹۹ می باشیم،  برای افزایش مستمری ها پیشنهاداتی بشرح ذیل داریم.        

– افزایش مستمری بر اساس تورم واقعی به جهت نوسانات ارزی در سال ۹۷ و افزایش قیمت سوخت در سال ۹۸ تا مرز خط فقر را از خواهانیم.

– پیشنهاد بر افزایش پرداختهای جانبی مزد را امسال از هیئت امناء سازمان تامین اجتماعی و شورای عالی کار مانند کارگران شاغل بشرح زیر خواهانیم.

– افزایش حق مسکن و خواربار به بازنشستگان و مستمری بگیران مبلغ  ۲۲۰۰۰۰ ریال و به کارگران شاغل مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال ماهیانه پرداخت میگردد. پیشنهاد افزایش پرداخت ۵۰ درصدی حق مسکن و خواربار کارگران شاغل به بازنشستگان را برای سال ۹۹ داریم.

– پرداخت بن یا به عبارتی کالا برگ به بازنشستگان و مستمری بگیران ۴۸۰۰۰۰ ریال می باشد ولی به کارگران شاغل ۱۹۰۰۰۰۰ ریال پرداخت میشود. پیشنهاد افزایش ۵۰درصدی مبلغ فوق را به بازنشستگان داریم.

– پرداخت حق اولاد ۱۲۱۵۳۳ ریال برای بازنشستگان و مستمری بگیران در حال حاضر پرداخت میگردد و به کارگران شاغل ۱۵۶۸۸۱۱ ریال پرداخت میگردد. پیشنهاد افزایش ۵۰درصدی به بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی بابت حق اولاد را داریم.

پرداخت هزینه عائله مندی به بازنشستگان و مستمری بگیران ۵۹۲۷۴۹ ریال می باشد پیشنهاد به افزایش۱۰۰درصد را برای سال ۹۹ داریم.

– افزایش حق سنوات بازنشستگان که در حال حاضر پرداخت میشود ۵۰درصد به آن برای سال ۹۹ افزایش یابد

و پیشنهاد دیگر کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شمیرانات آنچه برای کارمندان سازمان تامین اجتماعی حقوق افزایش پیدا می کند و پرداختهایی که به آنها پرداخت میگردد برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی بخش کارگری نیز در نظر گرفته شود وامها، کمک های جانبی، سفرها و غیره.

ضمناً همانطوری که سازمان با مشکل مالی مواجه میباشد تمام مدیران و کارشناسان ارشد سازمان دنبال کاهش تعهدات بیمه شدگان و کارگران و بازنشستگان پیشنهاد و طرح می دهند بیانیه و طرح ها و پیشنهاد خود را در مورد تامین معیشت بازنشستگان و بیمه شدگان ارائه نمایند. جناب آقای وزیر این روا نیست تمامی کسانی که به جنابعالی مشاوره میدهند از بدنه کارگری باشند و تصمیمات بر علیه کارگران و بازنشستگان گرفته شود این قابل قبول نیست بنابراین ناچار هستیم اگر از پیگیری و مشکلات نتیجه ای حاصل نگردید علارغم میل باطنی بر علیه کسانی که بازنشستگان و کارگران را نادیده می گیرند تصمیمات دیگری را اتخاذ نمائیم که باب میل ما نمی باشد. امیدواریم امسال با مدیریتی دلسوزانه ای که از شما سراغ داریم هم افزایش حقوق ۹۹ بر اساس واقعیتها و همسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی اجرایی و عملیاتی در شأن بازنشستگان گردد ما نیز دعاگوی شما باشیم.

                                                               با تقدیم احترامات

                                 دبیر کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان تهران

                                          رئیس کانون بازنشستگان و مستمریبگیران

                                                تأمین اجتماعی شهرستان شمیرانات

                                                        پرویز احمدی پنجکی

 

                                                                                                                                                   

                                                                                                    

                                                                                                                                                                                                           [ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : دوشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۸
اخبار

همایش کانون بازنشستگان تامین اجتماعی

شمیرانات مورخ ۹۸/۱۰/۱۸ برگزار گردید

همایش با خیر مقدم به اعضای شرکت کننده توسط نایب رییس کانون آغاز شد و سپس احمدی پنجکی رییس کانون بازنشستگان شمیرانات ضمن تشکر از حضور اعضای کانون  پیرامون موضوعات مزد سال ۹۹ و همسان سازی حقوق ها و موضوعات قرارداد جدید بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ به تشریح موارد فوق پرداخت.

همچنین آقای دکتر کرمی دبیر کل جامعه اسلامی کارکران کشور که به دعوت کانون بازنشستگان شمیرانات در این همایش حضور یافتند  پیرامون محوریت عملکرد جامعه اسلامی کارگران کشور و مسائل کارگری و بازنشستگان و بیمه شدگان سخنانی ایراد نمودند.[ ادامه مطلب ] | [ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۸