كانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامين اجتماعي شهرستان شمیرانات » انتقاد
 
 
 


كانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامين اجتماعي شهرستان شميرانات

انتقاد

انتقاد از کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی

پرویز احمدی پنجکی عضو هئیت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران استان تهران و ریاست کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شهرستان شمیرانات شدیدا از کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی  در رابطه با انتقال منابع درمان تامین اجتماعی به خزانه دولت انتقاد کرد وی گفت گویا مجلس شواری اسلامی قصد نابودی تامین اجتماعی  را دارد . انتقال پول بیمه شدگان به خزانه دولت یعنی گل گرفتن درب سازمان تامین اجتماعی متاسفانه سالها بخش های کارگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گله کردند که قوانین غیر کارشناسانه بر علیه سازمان تامین اجتماعی تصویب نکنید ولی متاسفانه با تصویب قوانین غیر کارشناسانه و آوردن افراد مختلف بر سر سفره کارگران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را به نابودی سوق داده اند .

نمایندگان محترم که توجه به صحبتهای تشکل ها نمی نمایند  فردا از ما و خانواده کارگران و بازنشستگان رای می خواهند دیگر اجازه نخواهیم داد به نمایندگانی که بر ضد کارگران و بازنشستگان برنامه ریزی دارند در آینده در مجلس رای بیاورند و بحرانهایی که سازمان را تهدید می کند در دوره های مختلف با تصویب قوانین ضد کارگری ایجاد شده و شما این بدهکاری دولت را برای سازمان تامین اجتماعی ایجاد نموده اید . چرا دولت نباید در بودجه بدهکاری را که  بابت کارگران و بیمه شدگان و بازنشستگان دارد پرداخت کند شما قصد دارید بالای ۴۰ میلیون جمعیت را دچار مشکل کنید فردا باید عواقب آن را نیز بپذیرید اگر چنین باشد منتظر بحرانهای کارگری باشید از مظلومیت کارگران و بیمه شدگان و بازنشستگان دارید سوء استفاده میکنید .

وزارت بهداشت کلی بدهی روی دست تامین اجتماعی بابت بیمه سلامت گذاشت . پولی که ربطی به دولت ندارد و از جیب کارگران می باشد باید به خزانه دولت بر اساس بند ( ز ) تبصره ۷ لایحه بودجه واریز گردد . مگر ما از بودجه نفت استفاده میکنیم و نفت استخراج می کنیم که به خزانه دولت واریز شود . استقلال تامین اجتماعی صیانت از منابع تامین اجتماعی و خط قرمز بازنشستگان و بیمه شدگان است ، ما بازنشستگان از مطالبات حق خود گذشت نخواهیم کرد .

دولت حدودا ۱۴۵ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است اینکه اصل بدهی چقدر است و تاخیر طولانی در پرداخت بدهی مورد قبول بیمه شدگان و بازنشستگان نیست اگر یک بازنشسته از بانک رفاه ۲ میلیون وام میگیرد و با تاخیر قسط خود را پرداخت میکند از او جریمه میگیرند دولت نیز باید جریمه تاخیر را بپردازد . بحرانی که اکنون برای تامین اجتماعی به وجود آمده مقصرش مجلس و دولت هستند از نمایندگان محترم و دلسوز در مجلس شورای اسلامی میخواهیم در صحن مجلس رای مخالف به پیشنهاد کمیسیون تلفیق دهند که  نه بیست و هفتم درمان به خزانه دولت واریز نگردد.

افراد دعوت شده از سوی دولت و مجلس سر سفره ی کارگران مثل قالیبافان ، زنان خانه دار ، متولیان مساجد و روحانیون و رانندگان برون شهری و غیره … که بدهی اینها از سوی دولت به تامین اجتماعی پرداخت نشده است ما از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در صحن مجلس بابت بدهی ۱۴۵ هزار میلیارد تومانی به سازمان تامین اجتماعی  و بدهی طبق برنامه توسعه ششم دولت و همچنین پرداخت بدهی برای اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان و مخالفت با واریز پولهای بیمه شدگان به خزانه دولت با توجه و پیگیری های دلسوزانه اقدام و اصرار نمایند تا تامین اجتماعی از بحران موجود نجات پیدا کند. در غیر این صورت دولت و مجلس باید منتظر بحرانهای بازنشستگی و کارگری باشد . وقتی ما میگوییم دولت حق دخالت در تامین اجتماعی را ندارد توجه نمیشود حاصلش بحران موجود در سازمان می باشد . در مورد تامین اجتماعی صاحبان سهام آن باید تصمیم گیری کنند تا جلوی این بحرانها گرفته شود بهرحال ما از حق قانونی خودمان کوتاه نمی آییم . انشاءاله نمایندگان مجلس در صحن رای به نفع بیمه شدگان دهند در غیر این صورت منتظر تنش های کارگری و بازنشستگی وسیعی در سال ۹۷ می باشند  . احمدی پنجکی گفت خوردن پول کارگران و بیمه شدگان و بازنشستگان افتخار نیست بودجه ای که برای تامین اجتماعی توسط دولت در نظر گرفته شده تمسخر گرفتن بیمه شدگان و بازنشستگان تامین اجتماعی است و ما اجازه این کار را به کسی نخواهیم داد .

اگر نظر شما بر این است سربار دولت باشیم ایرادی ندارد همانطور که به بازنشستگان کشوری و لشگری دولت از خودش بودجه پرداخت می کند برای ما بیمه شدگان و بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی نیز پرداخت کند بنابراین از مجلس و دولت می خواهیم فکر چاره کنند در غیر این صورت پشیمان میشوند که آنوقت دیگر دیر است . اجازه برهم زدن استقلال مالی و اداری تامین اجتماعی به هیچ احدی در کشور نخواهیم داد .[ موضوع ] : دسته‌بندی نشده
[ برچسب ها ] :
ن : مدیر سیستم احمدی پنجکی
ت : سه شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
دیدگاه‌ها برای انتقاد بسته هستند
نظر شما در مورد اين پست چيست ؟

.